fbpx

Powłoka ceramiczna na lakier samochodu. Po co?

Bmw po aplikacji powłoki ceramicznej Car pro

Jeśli zastanawiacie się, czy warto stosować powłoki ceramiczne? Nasza odpowiedź brzmi: Zdecydowanie, tak!
W dobie dzisiejszych, miękkich lakierów z bazą wodną zabezpieczenie lakieru jest koniecznością.  Wielu klientom trudno jest sobie wyobrazić, jak łatwo porysować lakier i jak szybko podlega on degradacji bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Ceramiczna ochrona lakieru

Powłoki kwarcowe były pierwszą próbą zabezpieczenia lakieru. Okazało się jednak, że ich wytrzymałość nieznacznie przewyższała działanie twardego wosku klasy premium. Rewolucją na rynku detailingowym okazały się powłoki ceramiczne. W przeciwieństwie do wosku, powłoki te zostały stworzone w oparciu o nanotechnologię, która wciąż się rozwija.

Wysokiej jakości powłoki ceramiczne: zwiększają twardość lakieru, poprawiają wygląd, nadają szklistość i hydrofobowość, a także pogłębiają kolor.  Świetnie chronią też przed czynnikami środowiskowymi czy promieniami UV.

W naszym studio aplikujemy powłoki marki CarPro, które izolują lakier od brudu i wody, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale co najważniejsze – jego ochrony przed kwaśnymi deszczami, solą drogową, promieniami UV, które negatywnie wpływają na lakier i inne elementy samochodu. Dzięki swoim właściwościom hydrofobowym powłoka chroni przed zabrudzeniem błotem i znacznie ułatwia mycie samochodu, które w większości może ograniczyć się do spłukiwania karoserii wodą. 

Samochód zabezpieczony powłoką ceramiczną powinien przechodzić okresowe serwisy powłok ochronnych. Podczas przeglądu zabezpieczenia lakieru, Detailerzy „odtykają” i wzmacniają powłoki ceramiczne aby powłoka przez cały okres gwarancji dawała pełną ochronę i możliwie najlepszy wygląd zabezpieczonego samochodu.

Aplikacja powłoki ceramicznej. Czy mogę zrobić to sam?

Wiele osób myśli, że powłokę ceramiczną nakłada się tak jak wosk co skłania „auto dbaczy” do samodzielnej aplikacji. Nic bardziej mylnego. Aplikacja powłoki wymaga ściśle określonych warunków (odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza, oświetlenie).  Przede wszystkim przed aplikacją powłoki ceramicznej lakier musi być w stanie idealnym. Co to oznacza?  W przypadku samochodów używanych, ale również przy wielu nowych autach, w pierwszej kolejności należy zadbać o stan lakieru. Auta kilkuletnie bardzo często będą wymagały już całego procesu renowacji lakieru. Nawet te nowe, prosto z salonu wymagają pomocy Detailera w zakresie odświeżenia lakieru i pozbycia się drobnych rysek, które znajdują się już na lakierze. Taki zabieg jest w 100% bezpieczny dla lakieru i nie wpływa na jego żywotność. Natomiast, gdy pozostawimy mikro rysy na lakierze i położymy powłokę, to zadziała mechanizm szkła powiększającego. Skutek będzie taki, że małe ryski zmieniają się w rysy, gdyż powłoka ceramiczna podbija wygląd lakieru.

Aplikację powłoki ceramicznej lepiej jest zlecić profesjonalistom z zakresu aplikacji powłok ceramicznych ponieważ daje to gwarancję odpowiedniego przygotowania i samej aplikacji co przekłada się na pełną wydajność zaaplikowanej powłoki ceramicznej.

Szczegóły na temat powłok ceramicznych oferowanych w naszym studio znajdziesz TUTAJ.

Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis pozwoli chociaż trochę przybliżyć temat powłok ochronnych. 

Pozdrawiam.

Kurkosky Detailing.