fbpx

O NAS

Kurkosky Detailing to pozornie małe studio pielęgnacji samochodów w południowej części Katowic, które jest inne niż wszystkie!

Mam na imię Marcin i opowiem, historię powstania Kurkosky Detailing.

W 2008 roku rozpocząłem naukę zawodu o profilu Lakiernik samochodowy. Po zakończeniu nauki szybko zrozumiałem, że wyuczony zawód nie pozwoli na dalszy rozwój i moja kariera skończy się na naprawach samochodów powypadkowych i bez zastanowienia poszedłem w trochę innym kierunku.

Pracę w pełnym wymiarze porzuciłem na rzecz prac renowacyjnych przy samochodach klasycznych u Lakierników i Blacharzy z prawdziwego zdarzenia co pozwoliło mi na "doszlifowanie" umiejętności i zrozumienie jak duży wpływ na efekt końcowy ma wykończenie projektu co według moich pracodawców robiłem bardzo dobrze. W tamtych czasach słowo Detailing praktycznie jeszcze nie istniało ale firmy zajmujące się szeroko pojętą kosmetyką samochodową już tak i w ten sposób zacząłem na własną rękę prace związane z przygotowaniem samochodów do sprzedaży. Z czasem kiedy w Polsce Detailing przechodził rozkwit a powłoki ceramiczne były kojarzone z niezniszczalnymi produktami o trwałości diamentu, podjąłem współpracę z jednym kompleksów samochodowych w Katowicach gdzie zacząłem rozwijać projekt "Kurkosky Detailing". Po dwóch latach współpracy wróciłem do prac wykonywanych "u klienta". Baza zadowolonych klientów była tak duża, że mogłem pozwolić sobie na wygodniejszy tryb pracy tylko dla "świadomych" klientów, którzy są podstawowym składnikiem prowadzenia działalności zajmującej się Detailingiem.

Z końcem 2019 roku podjąłem decyzję o otworzeniu punktu w południowej częsci Katowic gdzie pracujemy i stale się rozwijamy. Od 2020 roku studio Kurkosky Detailing jest akredytowanym studio marki CarPro Professional, dostarczającej topowe powłoki ceramiczne Detailerom na całym świecie a od 2021 studio instalacyjnym marki Flexishield. Cała przygoda od pomysłu po realizację planu była i jest budowana na jakości i świadomości klienta oraz uczciwym podejściem do całej społeczności związanej z Kurkosky Detailing. W Kurkosky Detailing nie budujemy zaufania garniturem, ścianami kupionych certyfikatów, reklamowymi hasłami, opiniami za rabaty i produktami obiecującymi niespotykane efekty. Od początku byłem uczony przez rzemieślników gdzie uczono mnie bycia uczciwym, ponieważ jak mówili: "jakość broni się sama" i jestem spełniony, że mogę wykonywać pracę, uczyć innych i rozwijać się według tej zasady.

  Obecnie razem z takimi markami jak "Vintage Customs", "Fancywork Cars" oraz "Trofeo" jesteśmy współtwórcami grupy "Entuzjaści Motoryzacji" zrzeszającej prawdziwych miłośników motoryzacyjnego Lifestyle'u.

~Marcin.