fbpx

Mam na lakierze zaaplikowaną powłokę ceramiczna. Co dalej?

Cieszymy, się że wybrali Państwo zabezpieczenie CarPro CQuartz i zaufali najnowocześniejszej technologii, jakości wykonania i komfortowi używania.  Prosimy, aby Państwo dokładnie zapoznali się z treścią niniejszej umowy, w której przedstawiono harmonogram stosowany w programie gwarancyjnym i porady dotyczące pielęgnacji.

Producent firma CarPro daje gwarancję utrzymania powłoki ceramicznej przez okres od 2 lat w zależności od wybranej opcji zabezpieczenia pod warunkiem odpowiedniego mycia i pielęgnacji w trakcie trwania eksploatacji powłoki oraz dokonywania przeglądów okresowych powłoki zgodnie z tabelą przeglądów.

1. Gwarancja obejmuje:

 • utrzymanie wysokiego połysku
 • łatwość utrzymania samochodu w czystości (przy zachowaniu podstawowych zasad poprawnego mycia i konserwacji)
 • ochronę przed twardą i słoną wodą, ptasimi odchodami i owadami, kwaśnym deszczem, detergentami i środkami ropopochodnymi, pyłem, solą drogową i smołą drogową, korozją, oksydacją i blaknięciem lakieru.

2. Gwarancja NIE obejmuje:

 • uszkodzeń mechanicznych powstałych na parkingach / drogach,
 • uszkodzeń powstałych w wyniku stosowania środków firm trzecich, niebezpiecznych substancji, błędnego mycia, celowych szkód lub przeprowadzanych eksperymentów sprawdzających możliwości produktu.
 • uszkodzeń w skutek uderzeń kamieni, działań czynników zewnętrznych, rdzy powierzchniowej, utlenienia aluminium, zacieków na listwach ozdobnych,
 • uszkodzeń spowodowanych działaniem środków chemicznym nie przeznaczonych do pielęgnacji samochodów, otarć, zarysowań, rys na lakierze, elementów auta które nie zostały zabezpieczone w wyniku naprawy lakierniczej lub wymiany,
 • wad oryginalnej powłoki lakierniczej np. wszelkiego rodzaju korozje, struktury lakieru nawierzchniowego, rozwarstwienie lakieru.
 • sytuacji, kiedy zabezpieczone powierzchnie zostały naruszone przez nie akredytowaną osobę, firmę lub zostały pokryte wszelkimi innymi produktami.

3. Przewodnik mycia samochodu zabezpieczonego powłoką ceramiczną:

Częstotliwość i mycie na myjni.

Jeżeli używasz samochodu na co dzień, zasadą powinno być, że jedno mycie tygodniowo powinno utrzymać Twój samochód w perfekcyjnym stanie, usuwając brud drogowy i inne zanieczyszczenia. Niektórzy ludzie mogą myć samochód częściej, jeśli Ty również, pamiętaj, że im więcej myć samochodu, tym szybciej mogą pojawić się mikro-zarysowania i defekty lakiernicze.

Korzystanie z produktów pielęgnacyjnych CarPro, gdy myjesz samochód raz w tygodniu, będzie znacznie zmniejszało ryzyko powstawania defektów powierzchniowych. Wszystkie nasze produkty zostały zaprojektowane tak, aby uzupełniać nasze powłoki i pomóc utrzymać perfekcyjny wygląd samochodu na dłużej.

Dlaczego mycie wstępne przy pomocy piany jest lepsze?

W ciągu ostatniej dekady byliśmy świadkami powstawania nowej praktyki podczas mycia samochodu, korzystania z piany podczas mycia wstępnego. Piana mycia wstępnego, ma wiele zalet w porównaniu ze spłukaniem samochodu tylko wodą, co przynosi słabszy efekt.

Gdy samochód jest pokryty grubą warstwą piany, cząsteczki mydlin będą trzymać się cząsteczek brudu, dzięki czemu środki czyszczące mają możliwość rozbicia brudu i kurzu. Oznacza to, że po 5 minutach od spłukania samochodu pianą, większość brudu zostanie usunięta.  Otrzymujesz wtedy relatywnie czystą powierzchnię.

Ponieważ pozostało bardzo mało zanieczyszczeń na samochodzie, nie będzie już np. żwiru, podczas używania rękawicy do mycia nie będą powstawały hologramy oraz drobne zarysowania, co pomaga zachować dobry stan powierzchni.

Zalecenia dotyczące mycia ręcznego

Błędny przekonaniem jest, że należy myć samochód tradycyjną gąbką do czyszczenia samochodów. Jeśli spojrzeć na nią, dostrzec można, że nie tam możliwości odprowadzenia zanieczyszczeń z powierzchni samochodu. Cząsteczki brudu są uwięzione w gąbce pomiędzy nią a lakierem samochodu, co powoduje powstawanie zarysowań. Aby temu zapobiec zaleca się mycie samochodu rękawicą z długimi włosami.

Zalecamy również z korzystania rękawicy do mycia w parze z dwoma wiadrami do mycia.

Metoda dwa wiadra jest prosta i polega na wypełnieniu jednego z nich wodą z szamponem, zaleca się szampon CarPro Reset, a drugiego czystą wodą. Najpierw zanurzamy rękawicę w wodzie z szamponem, myjemy jeden element, a następnie płuczemy ją w czystej wodzie przed powtórzeniem procesu.

Korzystanie z Grit Guard (separator zanieczyszczeń) zmniejszy również ryzyko zarysowania lakieru Twojego samochodu. Grit Guard na dnie wiadra uniemożliwi zanieczyszczeniom powrót na rękawicę.

Proces mycia

 • Przed rozpoczęciem, pamiętaj, by umyć swój samochód w cieniu. Zapobiegnie to przedwczesnemu wysychaniu mydliny. Gdy nie jest to możliwe i myjesz samochód na słońcu, należy myć element po elemencie.
 • Zastosuj grubą warstwę piany na suchym  samochodzie za pomocą lancy-pianownicy
 • Pozostawić pianę na trzy do pięciu minut na samochodzie.
 • Spłucz samochód stosunkowo wysokim ciśnieniem, aby usunąć jak najwięcej brudu jak to możliwe, przed myciem ręcznym.
 • Napełnij jedno wiadro wodą z szamponem a drugie czystą wodą (użyj Grit Guard jeśli posiadasz). Przepłucz rękawicę w wiadrze z czystą wodą, zanim zanurzysz ją w wiadrze z szamponem.
 • W trakcie całego procesu mycia, koniecznie używaj dużo mydlin na rękawicy i wypłukuj ją dokładnie. Kontroluj, by woda nie była zbyt brudna, w razie potrzeby wymień oba wiadra
 • Po zakończeniu czyszczenia kół NIE używać tej samej rękawicy lub tych samych wiader wody do mycia lakieru Twojego samochodu. Zamiast tego, należy użyć nowej rękawicy i dwa świeże wiadra wody (jeden z szmaponem). Pył hamulcowy jest bardzo ścierny, i powinien być trzymany z dala od lakieru, bez względu na koszty.
 • Zawsze rozpoczynaj mycie lakieru od górnych powierzchni (dach, maska, klapa bagażnika), przesuwaj się kolejno w dół.
 • Posiadasz dwa wiadra, jedno z szamponem, a drugi z czystą wodą (użyć Grit Guard na dnie jeśli je masz), zanurz rękawicę do mycia do wiadra z szamponem, umyj element, a następnie wypłucz w czystej wodzie
 • Mimo, że wszystkie kroki są podejmowane w celu zmniejszenia powstawania zarysowań, ważne jest również spróbować wykonywać ruchy wzdłuż linii samochodu, od przodu do tyłu lub od boku do boku, unikając ruchów kolistych. Ruchy te podczas mycia powodują zarysowania
 • Spłucz samochód czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości szamponu.
 • Dzięki powłokom na samochodzie, suszenie powierzchni będzie szybsze i mało pracochłonne. Nie szorować ani używać siły podczas suszenia.
 • Osusz wszystkie zewnętrzne powierzchnie samochodu za pomocą ręcznika z mikrofibry, nigdy nie używaj materiałów z prawdziwej skóry zamszowej (ircha) do suszenia, ponieważ są one zbyt twarde dla nowoczesnych lakierów i mogą zarysować powierzchnię.
 • Wystarczy położyć ręcznik na powierzchni i pociągnąć do siebie.
 • Nie zostawiać samochodu do wyschnięcia, ponieważ spowoduje to plamy wodne, które mogą powodować uszkodzenia powierzchni, jeśli nie zostaną usunięte.

4. Serwis powłoki ceramicznej

Pierwszy serwis 

1 miesiąc po aplikacji (Cena jak za mycie zewnętrzne.)

Kontynuacja

Zalecamy pełny serwis powłoki ceramicznej co 6 miesięcy od aplikacji.